Food truckové závody? Proč ne!

 

Food truckové závody? Kdo to zase vymyslel? Samozřejmě, že nápad pochází z domovské země food trucků, tedy ze Spojených států amerických. A nejsou to jen ledajaké závody, je to rovnou televizní reality show!

 

The Great Food Truck Race je televizní reality show, která byla spuštěna v roce 2010 na televizním programu věnovanému jídle, Food Network. Pro velký úspěch proběhla v letošním roce již třetí série.

Osm food trucků závodí proti sobě celých sedm týdnů v různých městech po Spojených Státech. Start závodu je na západním pobřeží v Californii, odkud food trucky vyjíždí na svou sedmitýdenní jízdu napříč Amerikou a končí na východním pobřeží, ať už to byl New York ve stejnojmenném státě, Miami Beach na Floridě nebo Boston v Massachusetts. 

 

Každý týden závodí jednotlivé food trucky o nejvyšší celkovou tržbu. Food truck, který vydělá nejméně je vyřazen ze závodu a musí se vrátit domů, zatímco ostatní food trucky jedou do dalšího města. Na celkového vítěze závodu čeká tučná odměna v podobě $50.000!

 

V průběhu závodu všechny soutěžící potkávají různé problémy, např. poražená pouliční lampa při parkování, tresty, kdy kuchaři např. nesmí další 2 kola používat při vaření různé nádobí, nebo dokonce i plyn, nebo jsou dopředu určené ingredience, ze kterých se musí vařit, což může být celkem zajímavé, kdy z krávy máte udělat chutnou vafli!

 

Nenechte si tedy ujít další sérii v roce 2013!

 

Zdroj: http://www.foodnetwork.com

 

 

zpět na výpis